21 Σεπ 2017

Αρχίζει να θυμίζει ΠΑΟΚ – Πρεμιέρα στο Κύπελλο με νίκη, 2-1 τον Λεβαδειακό

Ο ΠΑΟΚ έκανε το καλύτερο πρώτο ημίχρονο στη φετινή σεζόν με 14 τελικές προσπάθειες, αλλά προηγήθηκε μόνο 1-0 – Ο
Λεβαδειακός ισοφάρισε στο 46′ στην πρώτη του τελική στο ματς, για να δώσει τη νίκη στον Δικέφαλο ο Σάκχοφ με το γκολ που πέτυχε στο 71′.
 O «δικέφαλος του Βορρά» είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ 40΄ με το πέναλτι του Πέλκα, ωστόσο, ο νεαρός μέσος αστόχησε από την «ασβεστένια βούλα».

Ένα λεπτό μετά, όμως, ο ίδιος παίκτης εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Λημνιού και με σουτ πάνω στην κίνηση «πήρε το αίμα του πίσω» κι «έγραψε» το 1-0.
Με το… καλημέρα στο δεύτερο μέρος (46΄) ο Λεβαδειακός έφερε το ματς στα ίσια με τον Γιακουμάκη, ωστόσο, στο 70΄ ο Σάκχοφ χάρισε τους πρώτους τρεις βαθμούς στους Θεσσαλονικείς.